Jak naprawić wąż prysznicowy?
2019 Naprawianie węża prysznicowego może wydawać się brudnym i ciężkim zadaniem, ale jest to jedno z najprostszych zadań związanych z naprawą urządzeń w domu, z którym się spotkasz.
Uszkodzony wąż prysznicowy zapewnia mniejszy komfort korzystania z prysznica. Dodatkowo wyciek z prysznica może być kosztowny i denerwujący. Ale to nie znaczy, że musisz od razu wezwać hydraulika do cieknącej słuchawki pryszczycowej. Naprawa węża prysznicowego nie jest trudna i każdy powinien sobie z nią poradzić. Wymiana powinna potrwać kilka minut, a jej koszt nie powinien przekroczyć kilkunastu złotych.
Wymiana węża prysznicowego
Pierwszym krokiem do wymiany węża prysznicowego jest wyłączenie wody. Następnie należy odkręcić głowicę słuchawki prysznicowej od węża. Należy mieć pod ręką szmatkę lub ręcznik, ponieważ w wężu może pozostać jeszcze trochę wody. Jeżeli masz problemy z odkręceniem głowicy prysznicowej, pomocny stanie się roztwór octu i wody w stężeniu 50:50. Roztwór ten rozpuści kamień, który utrudnia odkręcenie głowicy. Kolejnym krokiem jest odkręcenie węża od źródła wody.
Przydatne mogą okazać się narzędzia takie jak klucz francuski czy odpowiedniego rozmiaru klucz. Należy uważać, aby nie uszkodzić i nie porysować innych elementów prysznica. Po odkręceniu można przystąpić do wymiany węża prysznicowego na nowy. Wymień uszkodzony wąż na nowy i upewnij się, że złącza są mocno dokręcone. Nie należy jednak zbyt mocno dokręcać elementów, ponieważ można je łatwo uszkodzić. Jeżeli na głowicy prysznica znajduje się dużo kamienia to przy okazji wymiany węża prysznicowego można się go łatwo pozbyć. Do tego celu można użyć dedykowanych środków do usuwania kamienia lub skorzystać z roztworu octu, sody oczyszczonej oraz wody. Słuchawkę prysznicową należy zamoczyć na kilka minut w roztworze, aż do rozpuszczenia się kamienia.
Wąż do prysznica cena
Wąż do prysznica nie jest drogim elementem, jego cena nie powinna przekraczać kilkunastu złotych. Podczas zakupu węża prysznicowego należy sprawdzić czy wąż posiada nakrętki dopasowane średnicą do wejścia baterii i słuchawki prysznicowej. Większość węży dostępnych na runku posiada złącze G1/2.